Autoutilitară cu asigurare tip carte verde falsă descoperită (559)


Ieri, în jurul orei 15.15, poliţiştii de frontieră din cadrul G.N. Constanţa l-au oprit pentru control, în zona porţii de acces numărul 10 a Portului Constanţa Sud Agigea, pe cetăţeanul român S. DRAGOŞ, în vârstă de 42 ani, domiciliat în judeţul Olt, care conducea o autoutilitară marca MAN la care era ataşată o semiremorcă.

În urma verificărilor a rezultat faptul că asigurarea tip carte verde a autoutilitarei prezintă indicii de falsificare.
Conducătorul auto a declarat că i-au fost înmânate documentele autoutilitarei de către patronul firmei, la care este angajat de puţin timp, fără a cunoaşte faptul că asigurarea tip carte verde este falsificată.
Poliţiştii de frontieră au întocmit lucrare penală sub aspectul săvârşirii infracţiunii de „uz de fals”, fapte prevăzută şi sancţionată de art. 323 din Codul Penal.

  

OMD MAMAIA CONSTANTA
SCHIMBă-ți stilul de viață



jooble.org ziare, stiri