
Senator Evdochia Aelenei: „Le spun astăzi, în zi de sărbătoare, la mulți ani!”(633)
Astăzi, 23 mai, de Ziua Națională a Aromânilor, senatorul AUR Evdochia Aelenei subliniază contribuțiile semnificative ale acestei comunități la bogăția culturală a României. În opinia senatorului constănțean, această comunitate este minunată, cu oameni demni și valoroși, care au îmbogățit patrimoniul cultural cu o istorie, o limbă și tradiții unice.
În această zi de sărbătoare, Evdochia Aelenei urează tuturor aromânilor un călduros "La mulți ani!" și mulțumiri pentru tot ceea ce au adus în viața noastră.
„🌼23 Mai - Ziua Națională a Aromânilor.🌼
Dobrogea noastră îndeosebi este o zonă în care aromânii sunt prezenți într-un număr semnificativ.
O comunitate frumoasă, de oameni vrednici și valoroși care și-au păstrat identitatea și au îmbogățit considerabil patrimoniul cultural cu istoria, limba, tradițiile și obiceiurile lor.
Le spun astăzi, în zi de sărbătoare, la mulți ani!
Trâ multsâ anj! ”
Articole recomandate
Evenimente de marcă organizate de TNL Constanța

Nicuşor Constantinescu: Mascaţii mi-au percheziţionat copilul în ghiozdan, când pleca la şcoală

Mazăre a mers la vot însoţit de locuitori din campusul social

”PNL susține reforma și transparența maximă în privința finanțării campaniilor electorale și a partidelor politice”

Ramona Mănescu: Vom demara discuții cu partenerii chinezi pentru linia feroviară de mare viteză Viena-București-Constanța

Horia Constantinescu, optimist: „Consider că odată încheiată o etapă, Dumnezeu îți oferă o alta.”

Deputatul Dănuț Aelenei: „AUR va avea candidați în fiecare localitate din județul Constanța!”

ANDREI POPESCU: Eroii de la Revoluţie şi-au vărsat sângele pentru ca fiecare dintre noi să voteze aşa cum îi spune conştiinţa!
