Deputatul Florin Gheorghe spune că ține la bătrâni, dar nu renunță la dezacorduri(604)
Deputatul constănțean Florin Gheorghe a trimis, astăzi, un alt comunicat de presă, în calitatea sa de parlamentar.
Comunicatul trimis mass-media are titlul ”comunicat var. 2”, ceea ce ne face să credem că cineva a corectat textul înainte de a fi trimis. Nu și greșelile din el, din păcate. Vă oferim un citat, din începutul textului: ”Persoanele in varsta reprezinta experienta, tenacitatea si puterea de adaptare la vremurile pe care le traim. Sunt cei care ne-au dat viata, ne-au crescut, ne-au ajutat sa ajungem unde suntem astazi...”. Corect ar fi fost ”Sunt cele care...”, pentru că se referă la subiectul din prima propoziție, ”persoanele”.
Apreciem însă faptul că echipa parlamentarului a folosit mai puține greșeli decât în textele precedente.
Subiectul comunicatului au fost bătrânii, 1 octombrie fiind declarată ziua mondială a persoanelor în vârstă.
”Eu, in calitate de deputat in Parlamentul Romaniei, intotdeauna voi avea timpul necesar sa ascult persoanele in varsta si voi lupta sa le rezolv cat mai multe din problemele cu care se confrunta. Cu ocazia zilei lor, le doresc tuturor persoanelor in varsta o viata cat mai lunga! Sa le dea Dumnezeu multa sanatate, fericire si o viata lipsita de griji asa cum au visat-o!”, a punctat deputatul. (Textul este trimis fără diacritice).
Așteptăm cu interes măsurile concrete pe care le va lua deputatul Florin Gheorghe pentru bătrâni.
Precizăm că F. Gheorghe a inițiat, alături de colegi parlamentari, 27 de inițiative legislative. Una dintre ele se referă direct la persoanele de vârsta a treia: ”Propunere legislativă pentru completarea Legii nr.44/1994 privind veteranii de război precum și unele drepturi ale invalizilor și văduvelor de război, republicată”.
Articole recomandate
Maria Stavrositu și Dumitru Bădărăgan, afară din cursa pentru Parlamentul European

Raportul MCV pentru România a fost publicat. Vicepreşedintele CE: România se află pe drumul cel bun

Klaus Iohannis, candidatul ACL pentru prezidenţiale

Gheorghe Dragomir: PSD a ales campania electorală pentru noi pomeni fără fundament și fără intenția de a le și pune în practică

Senatorul PSD Felix Stroe: „Discursul noului premier al României a fost concis, realist și determinat!”

RESPINSĂ DE U.E. / ROVANEI I-A CĂZUT PLUMBUL ÎN PICIOARE!

Consilierii locali nu respectă propriul regulament de funcționare!

Festivalul de la Mamaia, în pericol să nu mai fie organizat ! Ce părere are primarul Radu Mazăre despre acest eveniment

Horia Constantinescu, optimist: „Consider că odată încheiată o etapă, Dumnezeu îți oferă o alta.”
