Hoții de fier au furat o ușă și un gard!(1119)
Poliţiştii din Năvodari au fost sesizaţi astăzi de către un localnic despre faptul că pe timpul nopţii, persoane necunoscute i-au sustras poarta metalică de acces în curtea locuinţei, în valoare de 950 lei. La scurt timp de la sesizare, oamenii legii au reuşit identificarea şi depistarea unui bărbat în vârstă de 50 ani, din localitate, suspect de comiterea faptei, totodată fiind recuperat şi bunul reclamat ca fiind sustras. Celui în cauză i s-a întocmit dosar penal, fiind cercetat în stare de libertate pentru furt calificat.
Tot astăzi, la ora 00.30 o patrulă mixtă de siguranţă publică formată dintr-un poliţist al Secţiei 5 şi un jandarm din cadrul GMJ Constanţa au depistat pe strada Caraiman, un minor în vârstă de 16 ani, care avea asupra sa 4 panouri de gard şi 26 profile din aluminiu, bunuri pe care nu le putea justifica. În urma verficărilor efectuate oamenii legii au stabilit faptul că acesta a sustras prin demontare bunurile respective, din parcul de agrement situat pe strada Caraiman. Cercetările sunt continuate, de către poliţiştii Secţiei 5 cu suspectul în stare de libertate.
Articole recomandate
Martirii neamului românesc au fost omagiați de Ziua Eroilor, în municipiul Medgidia

MANGALIA: Ceremonii cu ocazia aniversării a 25 de ani de la înfiinţarea Divizionului 150 Rachete Navale

Un șofer beat care a lovit două femei a ajuns după gratii

„Portul popular tradițional reflectat în filatelia și medalistica românească (1906 - 1946)”, expoziție la Muzeul de Artă Populară Constanța

Ucigașul Andreei, arestat preventiv. Poate face recurs

SEAStreet - Ultima zi magică, bucuria celor mari și mici!

SE ÎNTÂMPLĂ ACUM. Copil surdo-mut, căutat de zeci de polițiști

Concentrarea pe conceptul de apărare colectivă-exerciţiul NATO
